Materiál pro rok 2017

I v letošním roce zveme všechny členy a přátele Církve bratrské k rozhodnutí osobního čtení Bible a k modlitbám, což v minulosti patřilo k automatickým základům naší zbožnosti. Opakovaně zaznamenáváme, že někteří naši členové přicházejí ke kontaktu s Písmem pouze v rámci nedělního shromáždění. Postrádají základní biblické znalosti, natož aby na nich mohli stavět, nebo se podle nich ve svém životě zásadně orientovat.

 

Zveme tímto jednotlivce, rodiny, skupinky, mládeže i celé sbory, aby se připojili k sedmému ročníku akce s názvem 40 dní s Biblí, která bude zahájena ve středu 8. března 2017 a potrvá celých 40 dní až do velikonoční neděle. Budeme velmi rádi, pokud se i Vy připojíte svým rozhodnutím čtení vybraných částí Písma.

 

Připravili jsme pro vás materiály, které můžete využít v případě vašeho rozhodnutí čtyřicetidenního čtení Bible. Někdo se rozhodne, že v této předvelikonoční době přečte část Bible, kterou si vybere sám, další si k osobní četbě opatří jeden z mnoha českých překladů, aby se na vybrané texty podíval trochu jinými očima, jiný použije připravené materiály. Na letošní rok jsme připravili společné čtení knihy Exodus. Ze strany Rady jsme připravili alespoň základní materiály, které jsou publikovány na těchto webových stránkách, jako servisní nabídky pro všechny, kteří se k akci připojí.

 

Na tomto webu jsou nabídnuty pouze základní materiály. Doporučujeme, aby jednotlivá staršovstva, mládeže, vedoucí skupinek či ostatní celou akci doplnili vlastní fantazií v rámci specifických podmínek svého sboru. Není nutné použít jen uvedené materiály, celou akci doporučujeme v rámci sboru rozvinout různými tvůrčími formami, jako jsou půlnoční čtení Bible, hry či soutěže, multimediální prezentace, mimořádná shromáždění apod. Fantazii se meze nekladou!

 

 

hlavní téma ročníku 2017:

 

NA CESTĚ

s knihou Exodus

 

společně čtení Bible

 

 

úvodní slovo

 

základní informace

 

hlavní materiály

 

pro rodiny s dětmi

 

jak číst Bibli?

 

plakátek na nástěnku (*.pdf)

 
 
 

 

 
 

od středy 8. března 

do velikonoční neděle 16. dubna 2017 

 

těšíme se na společné čtení Bible