Diakonie Církve bratrské

30.6.2017
by Petra
Comments Off on Potraviny pro Jižní Súdán

Potraviny pro Jižní Súdán

Diakonie Církve bratrské se společně se Spolkem pro Jižní Súdán a Nadačním fondem Krmte hladové dohodla na vzájemné spolupráci při zajištění humanitární pomoci do Jižního Súdánu. V rámci veřejné sbírky „Matouš 25“ jsme vytvořili samostatný projekt „Potraviny pro Jižní Súdán“ se samostatným variabilním symbolem 111 na bankovním účtu 2301173860/2010. Tento variabilní symbol bude 100% určen na nákup potravin, léků a zdravotnického materiálu a jejich distribuci do oblasti Torit v Jižním Súdánu. Více informací naleznete ZDE.

25.7.2017
by Petra
Comments Off on Senioři s Diakonií CB na Cresu

Senioři s Diakonií CB na Cresu

Přidáváme další vzpomínku na červnový zájezd na chorvatský ostrov Cres…

+

Bylo příjemné ukrýt se dopoledne po příjezdu do Chorvatska před pálivým slunkem středomoří do vod chladivého zálivu Kvarneru nebo do stinných uliček prastarého městečka plného mramorových schodišť a benátských loubí či prostorů kolem klášterů a jejich voňavých zahrad. Navečer každého dne jsme spěchali k setkání na vyhřáté schodiště strážné věže nad městečkem Cres a naslouchali zasvěcenému historickému vzpomínání našeho bratra kazatele Hofmana na méně známé svědky reformované víry v Čechách. Vybral Petra Chelčického, Jana Amose Komenského, Jana Milíče z Kroměříže a v návaznosti na něj Přemysla Pittera, zakladatele Milíčova domu v Praze. Vyslechli jsme svědectví Evy Hájkové o nynější službě tohoto domu pro veřejnost.

Continue Reading →

14.7.2017
by Petra
Comments Off on Cres 2017

Cres 2017

I letos se manželé Hofmanovi z Náchoda ujali oragnizace zájezdu do Chorvatska na ostrov Cres. Takto nám o něm vyprávěla ses. Galina Hofmanová:

„V červnu jsme již po třetí vyrazili na jih a cílem byl opět krásný chorvatský ostrov Cres. Skupina se oproti loňsku rozrostla – celkem nás bylo 42 a věkové rozpětí od 3 do 81 let. Zastoupeny byly sbory CB – Opava, Brno, Bratislava, Trutnov, Vysoké Mýto, Praha 1, Praha 3, Praha 9, Praha 13, Poděbrady, Nové Město nad Metují, Náchod, Jablonec nad Nisou, církve ČCE a ŘK. Všichni jsme zvládli cestu autobusem – jak ti malí, tak ti velcí. Počasí nám přálo, a tak jsme si užívali koupání a slunění. Každý den nás vítala výborná snídaně a večer jsme se mohli těšit na několik vynikajících jídel, moučníků, ovoce atd.…, co kdo dokázal sníst. To však nebyl jediný účel našeho pobytu, ale hlavně společné obecenství. Ráno jsme se scházeli k modlitebnímu ztišení u moře v malé kapličce, při večerních programech jsme se dozvěděli o životě Přemysla Pittra, Jana Milíče a Jana Ámose Komenského. Poslední večer byl tradičně věnován tématu „Co život dal a vzal“. Jako vždy jsme konstatovali, že týden nějak rychle utekl, nestačili jsme si říct všechno, a tak musíme – dá-li Pán Bůh – za rok jet znovu.“