Diakonie Církve bratrské

7.7.2016
by Petra
Comments Off on Cres 2016

Cres 2016

Cestujeme s Diakonií CB

Chorvatsko, ostrov Cres a Lošinj, 13. – 22. 6. 2016

+

Se zapadajícím sluncem v zádech razí cestu expresní autokar v režii CK Nykar vstříc zítra vycházejícímu slunci nad Slovinskem a Chorvatskem. Cíl cesty: ostrov Cres. Letošní cestující, většinou již senioři se znají z minulých roků a radostně se druží a těší na pobyt ve Valonském zálivu s historickým městečkem Cres. Větší počet zájemců o letošní pobyt, zajišťovaný Diakonií CB, jmenovitě Hofmanovými, signalizoval, že tento druh společenství u moře se setkává s trvalým zájmem. Zkušené cestovatele nezaskočila noční jízda pohodlným a luxusním autobusem a většina ji prožila klidně se zavřenýma očima.

Při dopoledním příjezdu na ostrov nás pozdravily trochu neklidné, ale teplé vlny moře a radostné a nám známé tváře rodiny Kárných s jejich zaměstnanci. Již v minulém roce se stali mnozí z nich našimi přáteli. Čekalo nás rychlé ubytování v pěkných apartmánech umístěných v zelených a kvetoucích zahradách, nedaleko hlavního penzionu. Mnozí se, téhož dne, vydali do nedalekého městečka, a někteří neodolali nabídce šplouchajícího zářícího moře a vykoupali se. Ano, moře zůstalo slané, čisté, dovádivé, laskající. Jací jsme my, po dalším roce života? Jako to moře? Continue Reading →

7.7.2016
by Petra
Comments Off on Prázdninový program denního centra ČM

Prázdninový program denního centra ČM

Každé úterý a středu, počínaje 12. 7., bude naše denní centrum otevřené a bude zde organizovaný program. Nechceme se však uzavřít pouze našim stávajícím klientům a proto rádi uvítáme i další účastníky.
+

Program:

Červenec
12. 7. sladký začátek a malování na hrnky
13. 7. výprava na bowling
19. 7. výlet do Kutné Hory
20. 7. turnaj deskovek
26. 7. výroba svíček a dalších tvarování
27. 7. minikurz vaření I.

+

Srpen
2. 8. tvorba mýdel
3. 8. výlet na parníku po Vltavě a návštěva Zoo Praha
9. 8. minikurz vaření II.
10. 8. boccia
16. 8. malování na polštáře, tašky a další
17. 8. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ DC A CHB
23. 8. koupání/kino
24. 8. výlet na Konopiště
30. 8. výlet do Plzně
31. 8. grilování před DC a rozloučení s prázdninami

+

(Změna programu z důvodu personálních či povětrnostních vyhrazena a bude včas oznámena.)

+

Bližší informace o programech, platbě a přihlašování naleznete na webových stránkách Střediska ČM.

2.6.2016
by Petra
Comments Off on Cesta na Ukrajinu

Cesta na Ukrajinu

Dostalo se mi té možnosti podívat se spolu s Rajcovými z Pobočky Diakonie CB z Třince do malé části překrásné krajiny, přesněji do oblasti v okolí ukrajinského města Lvov (Львів). Bydleli jsme ve vesnici Khlivchany (Хлівчани) a objížděli i nedaleké vesnice, konkrétně Kariv (Карів) a Domashiv (Домашів).

Prodloužený víkend jsme využili k tomu, abychom zmapovali aktuálně nejpalčivější problémy některých chudých rodin. Pomáhali nám místní diakonky Haňa, Ola a Rozana a také pastor Roman.

Continue Reading →