Diakonie Církve bratrské

16.9.2016
by Petra
Comments Off on Podzimní pečení brambor na Xaverově

Podzimní pečení brambor na Xaverově

Srdečně vás zveme 1. října od 13:00 do Chráněného bydlení na Xaverově (Ve Žlíbku 2005, Praha 20), kde se uskuteční Podzimní pečení brambor aneb den otevřených dveří.

V 15:00 zde vystoupí česko-africká vokální skupina Nsango Malamu s africkými duchovními a folklórními písněmi.

Neváhejte a přijďte nás navštívit!

Pozvánku naleznete ZDE.

2.8.2016
by Petra
Comments Off on Flóra na Cresu

Flóra na Cresu

Za fotografie děkujeme Lídě Beranové.

7.7.2016
by Petra
Comments Off on Cres 2016

Cres 2016

Cestujeme s Diakonií CB

Chorvatsko, ostrov Cres a Lošinj, 13. – 22. 6. 2016

+

Se zapadajícím sluncem v zádech razí cestu expresní autokar v režii CK Nykar vstříc zítra vycházejícímu slunci nad Slovinskem a Chorvatskem. Cíl cesty: ostrov Cres. Letošní cestující, většinou již senioři se znají z minulých roků a radostně se druží a těší na pobyt ve Valonském zálivu s historickým městečkem Cres. Větší počet zájemců o letošní pobyt, zajišťovaný Diakonií CB, jmenovitě Hofmanovými, signalizoval, že tento druh společenství u moře se setkává s trvalým zájmem. Zkušené cestovatele nezaskočila noční jízda pohodlným a luxusním autobusem a většina ji prožila klidně se zavřenýma očima.

Při dopoledním příjezdu na ostrov nás pozdravily trochu neklidné, ale teplé vlny moře a radostné a nám známé tváře rodiny Kárných s jejich zaměstnanci. Již v minulém roce se stali mnozí z nich našimi přáteli. Čekalo nás rychlé ubytování v pěkných apartmánech umístěných v zelených a kvetoucích zahradách, nedaleko hlavního penzionu. Mnozí se, téhož dne, vydali do nedalekého městečka, a někteří neodolali nabídce šplouchajícího zářícího moře a vykoupali se. Ano, moře zůstalo slané, čisté, dovádivé, laskající. Jací jsme my, po dalším roce života? Jako to moře? Continue Reading →