Diakonie Církve bratrské

12.5.2017
by Petra
Comments Off on Benefice Cesty z města

Benefice Cesty z města

logo ČMStředisko Černý Most vás zve na Benefici Cesty z města, která se uskuteční ve středu 28. 6. 2017 od 17:00 v Komunitním centru Plechárna na Černém Mostě. Vstupné: dospělý 150,- Kč, děti do 10 let 50,- Kč. Celý výtěžek akce půjde na podporu volnočasových a pobytových aktivit klientů Střediska ČM. Více informací naleznete ZDE.

15.6.2017
by Petra
Comments Off on Bohoslužby pro neslyšící ve znakovém jazyce

Bohoslužby pro neslyšící ve znakovém jazyce

Zveme vás na bohoslužby pro neslyšící ve znakovém jazyce, které se konají vždy 1. neděli v měsíci od 10:00 ve Sboru Církve bratrské v Praze 1 (Soukenická 15). Dvakrát měsíčně se také uskutečňuje biblické studium – v neděli odpoledne od 14:00. Letáček s kontaktem naleznete ZDE.

15.6.2017
by Petra
Comments Off on Podpůrná skupina pro pozůstalé

Podpůrná skupina pro pozůstalé

Podpůrné skupiny jsou specifickou formou pomoci pro pozůstalé, kteří prožívají těžké životní období v souvislosti se ztrátou blízkého člověka. Prostřednictvím účasti ve skupině se mohou setkat s někým, kdo prožívá či prožil něco podobného a vzájemně se tak podpořit. Setkání probíhají na adrese Radlická 99, Praha 5 – Smíchov a trvají zpravidla 1,5 hodiny. Frekvence setkávání je na individuální domluvě při prvním společném setkání.

Skupina nabízí bezpečné místo pro otevřenou komunikaci o ztrátě, pro vzájemné sdílení pocitů a myšlenek mezi jednotlivými členy. Aktivní i pasivní účast na setkáních umožňuje pozůstalým zmírnit pocity odcizení a izolace v době trvajícího zármutku. Skupiny se mohou účastnit i lidé, kteří se se ztrátou blízkého již vyrovnali a chtějí se o svoji zkušenost podělit s ostatními.

Leták s dalšími informacemi naleznete ZDE.

7.6.2017
by Petra
Comments Off on Setkání „pobytářů“

Setkání „pobytářů“

V sobotu 8. dubna 2017 jsme se sešli v budově Prague Tyrannus Hall ve Chvalech a připomněli si letní pobyty rodin s dětmi na Valašsku, Rybništi, Olešníku, Bedřichově a na dalších místech. Velmi mne potěšilo, že jsme se navzájem poznali, i když nás od některých setkání dělilo mnoho let. U kávy, zákusků a chlebíčků jsme zavzpomínali na začátky těchto pobytů – tedy na 80. léta již minulého století, což zní opravdu neuvěřitelně, že čas tak rychle běží… Pokud to bude jen trochu možné tak se (třeba v r. 2018) sejdeme zas – dá-li Pán Bůh. (Zaznamenala Galina Hofmanová)