Diakonie Církve bratrské

12.4.2018
by Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PRVNÍ KLUBOVÁ nám pomáhá

PRVNÍ KLUBOVÁ nám pomáhá

V loňském roce jsme uzavřeli spolupráci na dárcovském projektu s PRVNÍ KLUBOVOU pojišťovnou. První dárci se objevili hned po spuštění programu a zaslali nám ke konci roku necelých 5.000 Kč. Nyní nám za první čtvrtletí tohoto roku zaslala Pojišťovna další dary ve výši téměř 20.000 Kč. Máme radost, že mezi lidmi jsou podobné dárcovské programy zajímavé a jsou ochotní naši organizaci takto podpořit.  Je to pro nás milé překvapení s pro nás nečekanou částkou, za kterou všem dárcům i PRVNÍ KLUBOVÉ velmi děkujeme. Začínáme přemýšlet, jak tyto dary využijeme ve prospěch našich projektů a sociálních služeb.

Ještě jednou děkujeme.

Michaela Veselá, ředitelka

12.4.2018
by Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ocenění i pro sociální pracovníky – GRATIAS

Ocenění i pro sociální pracovníky – GRATIAS

Každé třetí úterý v měsíci březnu, již od roku 1983, je Světový den sociální práce.

J

Proto dne 20. března 2018 pořádalo Ministerstvo práce a sociálních věcí mezinárodní konferenci u příležitosti Světového dne sociální práce na téma Vývoj kvality a efektivity výkonu sociální práce. Na této konferenci bylo poprvé v historii předáno ocenění sociálním pracovníkům „Gratias“.

J

Ocenění ministerstva s názvem „Gratias“ v překladu symbolizuje poděkování sociálním pracovníkům za jejich každodenní nelehkou práci a snahu mírnit dopady a řešit nepříznivou sociální situaci svých klientů. Ocenění je udělováno ve čtyřech kategoriích –  veřejná správa, sociální služby, zdravotnická zařízení a vězeňství, školy a školská zařízení. V letošním roce odborná komise rozhodla, že ocenění bude uděleno pouze v kategoriích veřejná správa a sociální služby.

J

Více informací včetně fotografií naleznete ZDE:

8.3.2018
by Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pomáháme na Podkarpatské Rusi

Pomáháme na Podkarpatské Rusi

19.3. 2018 – 22.3. 2018

Rádi bychom Vám představili další z aktivit letošního roku.

Tímto projektem navazujeme na dlouholetou službu bratra Stanislava Heczka.

Pomáháme dlouhodobě vážně nemocným v tíživé sociální situaci.

Bližší informace o této službě i o těch, kteří se do ní zapojili, si můžete přečíst v této prezentaci (pps) nebo v tomto článku (doc)

23.2.2018
by Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Změny v dávkách pro osoby se zdravotním postižením

Změny v dávkách pro osoby se zdravotním postižením

V roce 2018 nás čekají i změny v dávkách pro osoby se zdravotním postižením, o kterých informoval článek v časopise MŮŽEŠ, který vydává Konto bariéry, a který poté přinesl časopis Sociální služby.
Tyto změny upravuje zákon 301/2017 Sb., kterým se mění zákon 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

v

Jednou ze změn je např. navýšení příspěvku na mobilitu z 400 Kč na 550 Kč měsíčně, tedy 6.600 Kč ročně.

Upravuje se též příspěvek na zvláštní pomůcku. Nově se již neposuzuje četnost a důvody dopravy ani sociální a majetkové poměry žadatele a jeho rodiny.

 b

Celý článek s dalšími detaily si můžete přečíst na www.muzes.cz.

Zákon o změnách naleznete na stránkách Zákony pro lidi