Programy v sezóně 2011/2012

Cestománie

← Zpět

18. února 2012, kulturní dům v Horní Krupé, 18:00 - Irsko očima Jennifer Elliott Novak aneb O Irsku s rodilou Irkou. Seznámí Vás s historií, tradicemi i životním stylem smaragdového ostrova. Provede Vás nejzajímavějšími místy a zjistíte co je sport číslo 1 a další.... Nakonec přijde srovnání života v Irsku (26-letá zkušenost) vs. život v České republice (5-ti měsíční zkušenost:-)).

 

14. ledna 2012, kulturní dům v Horní Krupé, 18:00 - Pootevřené dveře tajuplné Indie s Ester Fialovou. V rámci první cestománie v roce 2012 pootevřeme dveře jihu Indie. Mimo jiné se podíváme na malou svatbu v jižní Indii, projedeme se po Kéralu a Tamilnádu a uděláme si krátkou zastávku v Mumbai. Více toho opravdu nestihneme, Indie je tak velká! Přeci se však máme na co se těšit!

Plakátek k cestománii o Indii zde

Nahrávka (WMA) cestománie o Indii zde

10. prosince 2011 v 18:00 - Izrael, Daniel Haslinger. 35. cestománii věnujeme dění na blízkém východě, přesněji novodobým dějinám Izraele (jak to pěkně šlo od 19. století). Daniel Haslinger se již přes 30 let zabývá historií i současností Blízkého východu, v posledních letech i profesně. V Izraeli a přilehlých zemích (Jordánsko, Sinajská část Egypta) pobývá minimálně 10x ročně, většinou jako průvodce turistických nebo obchodních skupin. V čase, který vyšetří navíc, bádá přímo v terénu po objektivitě starověkých i současných informací týkajících se jednotlivých míst. Svobodně se pohybuje po obou stranách izraelsko-palestinské hranice a díky tomu nevidí věci černobíle.
Je stát Izrael vředem na mapě Blízkého Východu, jak ho nazývají okolní arabské státy, nebo tam má své místo? Jak vznikl a ubránil svoji existenci? Je naděje na mír mezi Izraelci a Palestinci? Na tyto a podobné otázky se pokusíme nalézt odpovědi při přednášce spojené s besedou... Plakátek k cestománii zde. Nahrávka (WMA) cestománie Izrael - novodobé dějiny zde. Fotografie z této cestománie jsou zde.

26. listopadu 2011 v 18:00 - Keňa - drsná země, krásní lidé. Cestopisná přednáška s promítáním fotografií. Vyprávění tří Čechů o jejich cestě po Keni. Letos v březnu se čtveřice odvážlivců z Bystrého u Dobrušky vypravila na cestu po Keni, jejímž smyslem bylo na vlastní oči vidět skutečný život lidí žijících v této turisticky oblíbené zemi. Celá cesta směřovala do města Eldored, do školy pro sirotky Comido, jejíž práci Bysteráci dlouhodobě podporují. Zveme Vás na toto autentické vyprávění, které bude plné fotografií a videoklipů z krásné přírody i z reálného života místních obyvatel. Do přímé pomoci škole Comido se můžete zapojit i vy, mimo jiné zakoupením nástěnného kalendáře "Keňa 2012", který byl vytvořen z fotografií právě z této cesty. Více informací o projektu lze najít na www.cb.cz/bystre/comido. Plakátek k cestománii zde. Nahrávka cestománie o Keni zde. Fotografie z této cestománie jsou zde.

Vloženo 1. 12. 2011