Programy v sezóně 2013/2014

Cestománie

← Zpět

1. března 2014, 18:00 - Rusko - města na zlatém prstenu. Vyprávění Romana Šulce s promítáním krásných fotografií o několika místech, která leží na tak zvaném Zlatém prstenu historických ruských měst severovýchodně od Moskvy. Jedná se o skupinu unikátních památek, zapsaných většinou na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, které přes propast věků promlouvají o nejstarších dějinách Ruska a složité cestě rozdrobených malých knížectví až k největší zemi světa.

Z ruské olympijské Soči pozvedneme své oči geograficky výše, a to k městům tak zvaného Zlatého prstenu. Jedná se o města nacházející se severovýchodně od Moskvy, v regionu, který je považován za kolébku ruské státnosti. Máme se na co těšit.

Plakátek k cestománii o Rusku zde

Nahrávka cestománie (MP3) o Rusku zde Fotografie z této cestománie jsou zde.

11. ledna 2014, 18:00 - Zemědělství a příroda Vietnamu. Víte, že ve Vietnamu jsou vinice? A víte, že hrozny ve vinicích je možno sklízet i třikrát do roka? A víte, že i tyto vinice je možno uchránit před škůdci a chorobami, aniž byste museli sáhnout na jedovaté pesticidy? Zkušenosti z testování moderních metod ochrany rostlin ve Vietnamu a něco z nádhery tropické přírody této země vám přiblíží Dr. Milan Hluchý, spolumajitel vietnamsko - české akciové společnosti Biocont Vietnam se sídlem v Ho Chi Minh City (Saigon) specializované na ochranu rostlin před škůdci a chorobami ekologickými prostředky.

Plakátek k cestománii o zemědělství a přírodě Vietnamu zde

Nahrávka cestománie (MP3) o Zemědělství a přírodě Vietnamu zde

Fotografie z této cestománie jsou zde.

41. cestománe otevře desátý ročník krupských cestománií.

7. prosince 2013, 18:00 - Autostopem rozmanitou Sýrií. Neúnavný cestovatel Mgr. Libor Drahoňovský procestoval autostopem léto roku 2010 v Sýrii. Během putování navštívil působivé rozvaliny města Palmýry, starobylý Damašek i Aleppo, četné kláštery i hrady z dob křižáckých válek. Během cest potkával spoustu pohostinných lidí a pobýval v jejich domácnostech.

Cestovatel Libor Drahoňovský o této zemi napsal: "Sýrie patří k mým nejoblíbenějším zemím. O to více mne mrzí zprávy o současných nepokojích a politickém vývoji. Nezbývá než doufat, že se záhy poměry uklidní."

Plakátek k cestománii o Sýrii zde

Vloženo 1. 12. 2013 , aktualizováno 30. 3. 2014