Pavel Kratochvíl

Narodil jsem se v Brně, léta Páně 1986. Tam jsem pobyl asi týden a pak už vyrůstal na krásné Vysočině. Po pubertě jsem se seznámil s lidmi z mládeže Církve bratrské v Letovicích, kde jsem se postupně setkal s živým Bohem a přijal jej do svého srdce. Postupně jsem se zapojoval do různých aktivit, přes English campy, team vedení mládeže a další. Od roku 2007 jsem vedoucím mládeže (Wembloud Clubu) a od roku 2012 starším sboru Církve bratrské v Letovicích. Před několika lety jsem byl Davidem Novákem přizván do globálnější církevní spolupráce, tedy do Odboru mládeže, kde nyní spolupracuji s novým šéfem, Petrem Tučkem... a to je důvod proč si právě teď a tady čtete můj profil. Už nekolik let velice intenzivně prožívám, že si mě Bůh povolal do práce s mladými lidmi a v poslední době mě otevírá srdce i pro menší děti, se kterými můžu pracovat v rámci občanského sdružení ELIM letovice, které se zaměřuje na misijní činnost právě mezi dětmi od 10 let. Pět let jsem spolupracoval v týmu studny (školení vedoucích mládeží) a mám obrovskou radost z toho, když vidím zástupy mladých lidí, kteří jsou otevření pro Krista a chtějí sloužit ve svých mládežích a sborech. Pokud budete mít zájem, velmi rád někdy navštívím vaši mládež a můžu se s vámi sdílet, modlit, nebo připravím i program. Stačí napsat a můžeme se domluvit (z hlediska dostupnosti spíše Moravské mládeže). A pokud vás zajímá co mám rád a co mě baví, tak jen v krátkosti. Nejraději ze všeho mám svoji manželku, se kterou jsem od roku 2011, potom všechny zvířata, nejvíc ale psouny prériový a největším koníčkem a snad i vášní je běžecké lyžování.

kontakt: Callo(at)seznam.cz

Vize

Chceme pomoci sborům vychovávat křesťany, kteří budou následovat Krista a ovlivňovat svoje okolí.

Inspirace
Přinášet nové impulzy a důrazy do mládežnické služby.
Růst
Pomáhat sborům ve výchově služebníků s mládeží.
Identita
Pomoci mládežníkům začlenit se do místních společenství CB.
Otevřenost
Vytvářet prostředí ke spolupráci mezi mládežemi sborů a s organizacemi.
Podpora
Individuálně pečovat o vedoucí mládeží.

 

Jako Odbor mládeže bychom neradi působili jako "parta funkcionářů". Chceme být v terénu, v rozhovoru s mládežníky. Tento kontakt si chceme udržovat a uvítáme jakékoli vaše pozvání na mládež, společnou akci – prostě tam, kde si myslíte, že bychom mohli být přínosem. 
Mládežnické "organizace" se kterými spolupracujeme jsou nebo v minulosti byly především KAM, Atleti v Akci či festival United. Není třeba se vůči žádné z organizací vymezovat, na druhou stranu bychom nerad s nějakou organizací splynuly. Cesta dopředu není skrze kritiku druhých, ale tím, že máme cestu a cíl a máme svobodu přizvat si ke spolupráci koho potřebujeme.

Členové odboru

  • Vše
  • Odbor Mládeže
  • Výchozí
  • Náhodně

Vize odboru

vize odbor