Maminky

Scházíme se tři až čtyři maminky, které jsme na rodičovské dovolené. Setkání probíhají v našich domácnostech zhruba jednou měsíčně, při nichž přemýšlíme nad texty z Písma, modlíme se, povzbuzujeme se, povídáme o různých tématech nejen kolem výchovy dětí, střídáme se v přípravě občerstvení a občas vyrazíme i na procházku nebo na dětská hřiště.

Kontakt
Jana Hejzlarová, janulkaD@seznam.cz, 774 982 726

Provázek

Máš volbu – chceš stárnout nebo dozrávat? Jestli je to to druhé a jsi-li žena, budeš mezi námi vítaná. Scházíme se bez ohledu na věk a zajímá nás, jak se v praxi sbližovat s Bohem a jak to dělat, abychom se uměly vzájemně chápat a podržet i povzbudit. Proto se spolu bavíme o všedních věcech, kterými žijeme. Někdy to je dojemné a jindy se u toho dost nachechtáme. Gró téhle skupinky se schází už asi 30 let, takže jsme začínaly jako mladé maminky a dnes už jsme některé v důchodu. Přidaly se k nám však i další, takže věkově jsme všehochuť.

Kontakt
Míla Marková, milam4424@gmail.com

Nejbližší událost: Po 22. 6. 2020 16:00

Sestry v akci

Během školního roku se v domě Církve bratrské vždy jedno úterý v měsíci od 17 do 20 hodin setkáváme jako ženy – sestry v Kristu. Bývají zastoupeny všechny generace a není překážkou žádný rodinný stav. Při čaji a kávě přebíráme život nad biblickými příběhy. Jak obstát v práci, domácnosti, ve světě a zůstat věrná Božím řádům?

V Bibli lze najít mnoho dobrých návodů a receptů na řešení různých životních situací. A tak ji spolu čteme, povídáme si, modlíme se jedna za druhou a objevujeme ve vztahu s Bohem svůj zdroj sil a mnoho vzácných skutečností - třeba to, že Bůh má pochopení pro každou z nás, nabízí nové pohledy i nové začátky - a také, že s námi má nepochopitelnou laskavou trpělivost i smysl pro humor :)

Jednou za měsíc se zájemkyně o kurzy šití technikou Patchwork scházejí ve sboru a tráví společný čas. Další možnost setkávání je v tzv. Zašívárně, co jsou občasné sobotní schůzky ve sboru nad šicím strojem, kávou a dobrým jídlem.

Naše setkání jsou otevřená, vítány jsou všechny ženy.

Kontakt
Věra Pellyová, pellyvera@seznam.cz, 737 020 122.

Skupinka princezen

Povídání, vyrábění, pojídání sladkostí, propojování, kamarádství... To je naše představa Princezen. Je to především setkávání holek spojených Pánem Bohem ve věku 15–25 let. Také někdy zveme zajímavé hosty, ženy, kteří žijí kolem nás a jsou ochotní s námi sdílet něco ze svého života. Těšíme se z poznávání nových lidí i sebe navzájem.

+