Přijďte se podívat k nám na mládež, každý čtvrtek 18:00. Těšíme se na Vás :-)
O NÁS

Trhové Sviny - červenec 2003


Ahoj! Rozlučka s Carol - červen 2004

Rád bych Vám alespoň trochu přiblížil, jak úžasně s námi Pán Bůh jednal v mládeži. Bojím se, že to slovy úplně nejde, nevím jak předat ten skvělý pocit z toho, co se mi událo před očima za poslední čtyři roky. A nejen před očima, ale i ve mně, protože jsem měl tu čest být a stále ještě jsem součástí tohohle Božího díla. A když říkám Božího, tak to myslím vážně. Bůh obrátil to, co vypadalo jako prohra, ve vítězství. Stala se spousta úžasných věcí, ale často to nebylo jednoduché a možná bylo víc těch těžkých věcí. Co za něco stojí, něco stojí - čím jsem starší, tím si uvědomuji, jak hluboká je to pravda jak v mém vlastním životě tak v životě mládeže. A naše mládež stála hodně, a proto abych tak řekl taky stojí za hodně. Ať už to je to, že taková ucha jako my, kteří jsme byli teprve druhý nebo dokonce první rok v mládeži, najednou zjistila, že to stojí na nich a musela se s tím vyrovnat. Nebo tvrdé a těžké uzdravování vztahů. Pak také těžké nemoci rodinných příslušníků členů mládeže a další rafinované ďáblovy útoky na životy mládežníků. To všechno naši mládež stmelilo - zjistili jsme, že nemůžeme bojovat sami a že na tomhle území nepřítele se musíme spojit. Zažili jsme toho ale taky spoustu krásného - ať už jsou to jednotlivé mládeže, úžasné akce, modlitební chvíle, chválící večery, sportovní podniky, nebo povídání, sdílení se a vzájemné podpírání.

Chci tady znova zdůraznit, že bez Boha by to fakt nešlo! On změnil naše životy, naše vztahy, on proměnil naši starost v tancování, on změnil náš žal ve smích. Jemu vděčíme za existenci mládeže takové, jaká může z jeho milosti teď být.

Videoden - červen 2003Když byste přišli na naši mládež, možná byste si říkali, kde jsou ty věci, o kterých mluvím - vždyť je to normální skupina mladých křesťanů - je to pod povrchem. Když říkám, že máme skvělou mládež, nemyslím tím úžasné chvály (i když někteří mládežníci zpívají úžasně), ani bezvadné programy (i když Pavel a ostatní, kteří mají programy, mají bezvadné programy), ani vychytané akce (i když si myslím, že máme vychytané akce), ani silné modlitební chvíle (i když modlitební chvíle v naší mládeži jsou někdy skutečně silné). To co tím myslím, je to, co člověk nevidí na první pohled. Když já přijdu na mládež a koukám na ty lidi, vidím víc než člověk, který je tam po prvé. Jak Bůh změnil jejich životy, jaký mohli udělat pokrok v cestě za Ježíšem, čím vším museli a musejí procházet a přesto stále důvěřují Pánu Bohu a chtějí mu sloužit, co všechno jsem i já mohl s nimi zažit a prožít - zkrátka jaký Bůh udělal zázraky. Vždycky, když si to uvědomím, dojímá mě to až k pláči, vidím, že se tady děje něco, co má hluboký smysl. Vidím tady to, že se křesťanství nemusí jevit na první pohled jako něco lákavého a zajímavého, a nikdo neříká, že je to lehké, ale když člověk pozná, vidí najednou smysl svého života a může zažít neuvěřitelné věci, které člověk může zažít jen se svým Stvořitelem - to znamená i ty nejkrásnější okamžiky svého života. Stojí to za to, být navěky s Ježíšem. :o)

Husinec - Velikonoce 2002

A teď trochu konkrétně, jak se to semlelo. Všechno to začalo v září 2001. Po prázdninách jsme se sešli v naší klubovně, ale co to?! Bylo nás tam asi sedm. Abych to trochu přiblížil. Před prázdninami chodilo do mládeže asi třicet lidí i víc, ale na konci školního roku odešel tehdejší vedoucí Honza Valeš a také jeho velký pomocník Pif (Michal Sojka) - ten nám toho hodně předal a byl pro nás čerstvé mládežníky skutečným požehnáním - měli jsme s ním skvělou skupinku - a s nimi odešla většina mládežníků. Zůstali jsme tam většinou ti nejmladší. Novým vedoucím se stal Tomáš Kučera, který to vlastně všechno rozjel - díky Bohu za něj a díky jemu!  Jeho jsme skutečně potřebovali - žádný nedorostlý mládežník, ale zkušený muž na svém místě. I když z jeho kotrmelců v organizační oblasti nám šla občas hlava kolem, vše vyvažoval v duchovní oblasti. Na pomoc měl nově zformované vedení mládeže. Právě on měl na první mládeži nezapomenutelný program o husách a o tom jak si pomáhají na své cestě do teplých krajin a že i my bychom si měli takhle pomáhat. Tatry - červenec 2002A tenhle princip se nese v celé téhle "novodobé" historii mládeže a to je moc dobře. Z počátečního zklamání nad tím, jak se nám ta mládež rozpadla, se začalo rodit něco nového. Najednou jsme zjišťovali, jak nám Bůh žehná a my jsme mohli mít skvělé úzké společenství a začali jsme tvořit všechno od začátku. Prohlubovaly se vztahy a hlavně jsme to začali všechno stavět na Bohu, protože jsme viděli, že na to nestačíme. Bylo nás sice málo, ale byla skvělá atmosféra a Bůh si nás začal používat pro svoje dílo. Objevil se velký potenciál jednotlivých mládežníků, který by se asi jinak neměl jak projevit, protože předtím byli v mládeži již osvědčení "lídři". Obnovili jsme práci na našem mládežnickém časopisu Elíezer a tenkrát jsme se na něm podíleli skutečně všichni - "redakční rada" byla po mládeži a to znamenalo, že jsme se všichni o tom radili. Všichni byli najednou plný chuti něco dělat a Boží Duch působil mezi námi. Přišla mezi nás taky jedna nověuvěřivší holka. O Silvestra byl karneval a byla fakt úžasná atmosféra. Potom přišly Velikonoce a my jeli do Husince a mohli tam prožívat Boží blízkost a jednání. Hlavně půldenní půst spojený s rozjímáním v lese a následné chvíli s chlebem a vínem byl skutečně obohacující. Další  akce byla příprava na Tatry, kde nám Bůh žehnal skvělým počasím a atmosférou - zažili jsme tam fakt supr chvíle. No a pak přišlo léto a s ním Tatry, kde jsme si jednak užili vysokohorské turistiky, ale taky úplně super večerů, kdy jsme dlouhé hodiny povídali o různých vtazích (kromě partnerských - o těch měl program Tomáš se svojí manželkou Ditou). Měly jsme je v holčičím pokoji - seděli jsme na postelích a občas - třeba při modlitbách - někdo usnul po náročném dni, ale to vůbec nevadilo, protože panovala taková domácká atmosféra.  Vyskytli se zde ale i problémy ve vztazích.

Přišel podzim 2002 a naše mládež se o něco zvětšila. Skvělý byl právě Tomášův a Ditin program o partnerství. Konal se taky celostátní sjezd mládeže CB v Havlíčkově Brodě, který prostě neměl chybu a pro mnohé byl velkou duchovní injekcí. Ale hlavně jsme se nechali pokřtít - já a další mládežníci - Bůh skutečně jednal a pro mě to byl požehnaný čas. Těsně před Vánoci Tomáš ukončil svoji službu v mládeži a další čtyři měsíce byly na nás. Bystré - březen 2003 O Vánočních prázdninách byla akce v Trhových Svinech ještě s Budějovickou mládeží. Tahle akce byla plná požehnání, ale i těžkostí hlavně v oblasti vztahů. Zažil jsem tady jeden z nejsilnějších Božích doteků při prvním klasickém mládežnickém "vemachu" (večer modliteb a chval). Bůh opět měnil naše životy. Další mládeže byli bez hlavního vedoucího a my jsme se museli postarat, což byla dost dobrá zkušenost. Probírali jsme sedm smrtelných hříchů. V březnu nastoupil na Soukenickou nový kazatel Pavel Plchot a stal se vedoucím naší mládeže. S ním přišel takový nový vítr a odhodlání k nové práci. Z jeho bohatých zkušeností ze života s Bohem můžeme čerpat do dneška a doufám, že ještě dlouho čerpat budeme. V něm jsme získali skvělého vedoucího, který má pro tuhle práci skutečné obdarování, ale ještě lepšího kamaráda. První akce s novým vedoucím byla Velikonoce v Bystrém - moc se povedla a mohli jsme se tam navzájem poznávat. Po dlouhé době se konal také videoden, při kterém jsme si užili spoustu legrace. Na jaře také zemřel tatínek Pavla, takže velká těžkost. Uspořádali jsme takovou malou "mládežnickou konferenci" a tam jsme dohadovali, co budeme v mládeži dál podnikat. Této konferenci předcházel program o čistotě, který měli holky a kluci zvlášť. V létě byla akce v Trhových Svinech, které se zúčastnila i větší skupina nových mládežníků z dorostu. Byla to akce plná těžkostí - vážná nemoc bráchy jedné mládežnice, nehoda na kolovém výletě, kdy jednoho mládežníka srazilo auto. Tyhle útoky nás ale dali dohromady na modlitbách i ve vztazích a my mohli prožívat úžasnou jednotu. Bůh nás opět vychovával a taky začínal působit v srdcích některých nováčků.  Na této akci jsme probírali různé postavy z Bible (Jeremiáš, Timoteus..)

Benátky - Vánoce 2003

Na podzim 2003 Pavel studoval a místo mládeže se rozjela mládežnická Alfa. Na ni začal chodit i jeden kluk, za kterého jsme se dlouho modlili, aby se vrátil k Bohu. Dneska to díky Bohu může být Ježíšův následovník a jeho velký služebník - modlili jsme se taky za jeho sestru a ta se už také vrátila k Bohu. Na Alfě také jeden mládežník uvěřil - tyto události jsou pro nás obrovským povzbuzením. Pro tyto nové lidi byla Alfa, řekl bych, přínosem - probírají se v ní úplné základy křesťanství - chodili na ní i další nevěřící mladí lidé. Pro "ostřílenější" mládežníky to byla zkušenost, jak je pro ně každotýdenní mládežnické setkávání důležité a tak si z vlastního popudu udělali krátkou mládež ještě před každou Alfou. Zažili jsme také jeden "bláznivej" večer s Počernickou mládeží a volejbalem, kdy jsme se cestou na Soukenickou dost vyblbli. O Vánočních prázdninách jsme jeli do Benátek nad Jizerou a měli společně krásný a požehnaný čas. O jarních prázdninách jsme byli na Dolech a užívali si zimních sportů i vzájemného obecenství. Velmi jsme prožívali těžkou zdravotní situaci jedné sestry z našeho sboru (příbuzné jednoho z mládežníků) a dost mládežníků se zapojilo do modlitebního řetězu - díky Bohu to dobře dopadlo! Na mládežích jsme v této době mluvili o tom, že Bůh po nás touží. Velikonoce jsme trávili ve Veselí nad Lužnicí a bylo to úplně úžasné. Skvělá atmosféra, hluboké Boží doteky - zvlášť při vemachu, prohlubování vztahů a Bůh opět proměňoval  nás. Na jaře se nechala pokřtít další větší skupina mládežníků - díky Bohu. V létě byla akce v Bystrém, která byla taková pohodově turistická. Zase jsme zažívali skvělou atmosféru a Boží přítomnost.  Programy byly tentokrát z Jakuba.

Veselí nad Lužnicí - Velikonoce 2004

Na podzim 2004 se opět rozjel koloběh mládeží, kde jsme probírali malé proroky a mládež se opět o něco rozrostla. O Vánocích jsme měli několik setkání spojených převážně s promítáním videí ze starších akcí. Byli pozváni i dorostenci, kteří se chystali do mládeže další rok. Na Velikonoce jsme jeli opět do Veselí nad Lužnicí a prožili milé obecenství a Boží blízkost. Pavel měl v této době několik programů o duchovních darech. Další větší skupina mládežníků se nechala na toto jaro pokřtít a tak jsme se dostali do fáze, že pokřtěni byli skoro všichni mládežníci kromě asi dvou nebo tří. V této chvíli bylo v seznamu necelých třicet mládežníků. V létě byla akce v Husinci, na které byly i nové posily z dorostu. Na této akci jsme točili film a vzájemně se poznávali a při programech jsme si přibližovali různé neznámé příběhy z Bible. Měli jsme skutečně požehnaný čas a Bůh byl s námi. Zajímavé pro mě bylo, že jsem tuto akci silně vnímal tak, že jsem tam byl hlavně pro ty mladší, aby si to užili, ale to neznamená, že bych z toho měl menší radost.

Na podzim 2005 do naší mládeže začínali chodit zase noví lidé. Začali jsme probírat list Efezkým. Měli jsme několik akcí (Výlet na Říp, Drakiáda), které byli moc povedené. Na modlitbách jsme bojovali za jednoho bratra ze sboru, protože ho postihly velmi vážné zdravotní komplikace - díky Bohu to už může být mnohem lepší. O Vánocích po boji s těžkou nemocí zemřela maminka jedné mládežnice, takže další rána. Po Vánocích jsme jeli do Mladkova a užívali si lyžování, snowboardování, vzájemného společenství a programů o vlastnostech. Měli jsme se moc dobře. Další smutná událost bylo úmrtí spolužačky jedné z mládežnic. Ty smutné události nám připomněli, jak se navzájem potřebujeme a jak moc potřebujeme Boha.

Veselí nad Lužnicí - Velikonoce 2005

Plánujeme další akce (letní puťák, english camp), těšíme se na sjezd mládeží (tentokrát i s BJB) a v mládeži se občas objevují nové tváře. Zkrátka to tam žije. Možná se vytratilo to úzké obecenství z počátku (taky proto plánujeme domácí skupinky), ale já se tam můžu cítit skutečně doma.. Chtěli bychom taky víc evangelizovat a tak plánujeme s tím spojené akce - třeba ten english camp, nebo fotbal... Spousta věcí není stále vyřešených a neustále přibývají nové problémy a těžkosti, ale bojujeme! Těším se, co všechno má pro nás Bůh připravené, a o překvapení s Ním není opravdu nouze ;o)

Snažil jsem se Vám přiblížit, jak to v naší mládeži vypadalo a vypadá, ale jak jsem řekl, moc to nejde - stalo se toho samozřejmě mnohem víc a na každé zmíněné i nezmíněné akci se toho tolik událo a všechno dohromady to tvoří úžasný celek, takovou mozaiku. A z tisíců a spíš miliónů takových bojů, proher, znovu povstávání, vítězství a zázraků se skládá život naší mládeže.


Trhové Sviny - červenec 2003
Osobní stránky
se svědectvím

          
μολνι


                    Adam

            Barborka

    Bezuch

Dan                

dancak        

Dude          

Helmut Dieter                

Honza V  

          Honziiik

Ivanka      

  Jakub S.

              jánošík

                  Kami

Kryky      

                    Lucinka

          Lucka

                Luky

Lusi              

    Martík

Maruška                

    Maty

miriam                

Pavel        

      Peki

Pepiiik      

        Petra

  soja

Teri          

      Terka

Terry        

        Tomáš K.

    Veronika Klímová

    vojta