Náš křesťanský sbor zahrnuje všechny generace od dětí po seniory. Nechodí k nám jenom věřící, ale také lidé, kteří se o víru jen zajímají. Kdokoli je vítán na některém z našich programů. Pravidelné sborové aktivity

Kdo jsme

Jsme křesťanským sborem Církve bratrské vycházejícím z české protenstantské tradice.

Více

Bohoslužby

Pravidelné nedělní bohoslužby s výkladem biblických příběhů jsou jádrem našich setkávání.

Více

Kontakt

Náš sbor se nachází v Praze na Žižkově. Ve čtvrti, která názvy svých ulic dýchá historií.

Více

Aktuality

17Úno2018

Sborová oznámení: 18. – 25. 2. 2018

Ke stažení: ozn-2018-02-18
16Úno2018

Sociální sítě a církev? Hrozba i příležitost

Internet a sociální sítě mění svět. I ten křesťanský. Když se věřící nemohou zúčastnit nedělní bohoslužby, stáhnou si během týdne na webu její záznam. Modlitební potřeby se svými blízkými sdílejí prostřednictvím speciální mobilní aplikace, místo papírové biblické konkordance používají Google. A dokonce i papež má svůj účet na Twitteru a Instagramu.
Více

16Úno2018

Víra a nevíra v „post-faktické generaci“

Evangelikálním kruhům blízká sociologická agentura Barna Group vydala obsáhlou studii o Američanech narozených v letech 1999–2015, tzv. generaci Z (dále GZ), mj. o jejich vztahu k náboženské víře. Badatelé o ní hovoří jako o „první skutečně ‚post-křesťanské‘ generaci“, jelikož více než jakákoliv předcházející nevyjadřuje nějakou náboženskou identitu. Naopak je v ní dvakrát tolik proklamovaných ateistů, než v celé dospělé americké populaci (13% vs. 6%): „Slovo ‚ateista‘ pro ni již není urážka.“
Více

16Úno2018

Teologické fórum: Církevní školství

Srdečně vás zveme na 26. teologické fórum na téma: Církevní školství - jeho klady a problémy. Toto fórum se uskuteční v pondělí 19. března 2018 ve sborovém domě Církve bratrské v Praze 1, Soukenická 15. Referáty poslouží ti, kteří se v otázkách církevního školství angažují z pozice pastorů (Bohdan Čančík a Martin Běle) a ti, kteří ve školách učí a otázkami vzdělávání se zabývají (Lesslie P. Johnson a Monika Guňková). Zveme k přemýšlení na toto praktické téma a společnému rozhovoru. Způsob jak se přihlásit je popsán v příloženém programu Teologického fóra.
Program a další informace naleznete zde

16Úno2018

Poděkování za sbírku na Diakonii CB

Poděkování za sbírku na Diakonii CB i na projekt Potraviny pro Jižní Súdán a informace k vystavení potvrzení pro daňové účely dárců naleznete zde.

Další aktuality

Bohoslužby

Živé vysílání

Poslouchejte živé vysílání bohoslužby každou neděli od 10 hodin.

Nedělní bohoslužba 18. 11. 2018

Záznam nedělní bohoslužby ze dne 18. 2. 2018.
Slouží Michal Žemlička.

Nedělní bohoslužba 11. 2. 2018

Záznam nedělní bohoslužby ze dne 11. 2. 2018.
Slouží Pavel Černý.

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena Sbor Církve bratrské Žižkov