AKTUÁLNÍ OZNÁMENÍ a aktivity sboru CB Říčany

Naše bohoslužby se konají každou neděli v 9:30 v sále klubu U Boudů v Kolovratech, ulice Mírová 66. Odkaz na archiv týdenních zpravodajů.


Program kázání a Večeře Páně na příští měsíc:

7.10. bohoslužba U Boudů nebude. Vyjedeme společně na návštěvu do sboru CB Praha Vinohrady. Bohoslužba začíná v 10.00 na adrese Římská 43, Praha 2. Také můžete zvážit návštěvu jiné bohoslužby v Říčanech nebo okolí.

21.10. Káže Roman Starzyk, pastor křesŤanského sboru SLOVO ŽIVOTA Prostějov..

28.10. Káže Karel Fáber. Slavnostní bohosluižba ke 100. výročí vzniku Československa.

4.11. Káže David Boháč.

11.11. Káže Karel Fáber.


Říčanská kuličková liga
Kuličkové turnaje pro každého bez ohledu na věk nebo zkušenosti. Připravili jsme pro vás sérii turnajů, jejichž výsledky se započítávají do národního žebříčku Českého kuličkového svazu a také do žebříčku Říčanské kuličkové ligy. Kuličky je možné si půjčit. Hrajeme podle oficiálních pravidel ČKS.

Přehled turnajů:
16.9., 30.9., 7.10., 21.10.

Všechny turnaje se konají na kuličkovém hřišti v parku Por. Koreše v Olivově ulici. Pro tři nejúspěšnější jsou připraveny drobné ceny. Pořádá Církev bratrská v Říčanech ve spolupráci s Českým kuličkovým svazem www.kulicky.com


Pravidelné aktivity během týdne (v průběhu letních prázdnin v omezeném režimu, informujte se u vedoucích skupinek):

Úterý od 19:30
čtení a diskuze nad Biblí
doutníkový salónek, restaurace U Boudů, Kolovraty, podrobnosti u Karla Fábera

Středa od 19:00
biblická skupinka
místo konání se střídá po domácnostech v Říčanech nebo v okolních obcích, podrobnosti u Karla Fábera

Středa od 20:00
pouze pro muže - sdílení, chvály, studium písma, modlitby
místo konání je většinou po domácnostech, informace u Jakuba Davida

Neděle od 17:00 (vždy 1. a 3. neděli v měsíci)
setkání dorostu (děti od 9 do 15 let) na faře v Roklanské ulici
podrobnosti a program u vedoucího dorostu Honzi Zahradníka (tel. 728 854 173)

Neděle od 17:00 (vždy 2. a 4. neděli v měsíci)
setkání mládeže od 15 let na faře v Roklanské ulici
podrobnosti a program u Karla Fábera

________________________________________________________________________________

Církev za oponou - Všechno, co jste kdy chtěli vědět o církvi, ale báli jste se zeptat
Až budete na dovolená brouzdat po internetu, zkuste tento odkaz…
https://cirkevzaoponou.signaly.cz/
Moderně pojaté, mírně evangelizační videa, která si dávají za cíl oslovit mladší diváky z církevního i mimocírkevního prostředí.


Staleté kořeny 1918 – 2018
Projekt Staletekoreny.cz je realizován při příležitosti 100letého výročí založení
Československé republiky. Vztahuje se ke křesťanským kořenům i osobnostem českých dějin
a reflektuje žité hodnoty v současné české společnosti.
http://www.staletekoreny.cz/
https://www.youtube.com/staletekorenyDětská vánoční slavnost – „PLÍŽIVÉ MOKASÍNY“
Na nedělní bohoslužbu 17. prosince 2017 nacvičily děti pod vedením Hanky Marvánové vánoční indiánskou hru. Pár fotek a krátké video si můžete prohlédnout kliknutím na tento odkaz.


Adventní zastavení na Masarykově nám. v Říčanech
Jsme rádi, jak dobře funguje spolupráce na této akci mezi našim sborem, Cestou integrace a MAS Říčansko. V letošním roce nám velmi pomohlo i křesťanské společenství Vinice dobrou muzikou na pódiu. Sešlo se hodně lidí, kteří byli snad spokojeni a prominuli, že opět došel svařák :-). Děti dlouho po skončení programu na pódiu okupovaly stolky, kde mohly vytvářet rozličné vánoční ozdoby a dekorace. Podívejte se na pěkné fotky městského fotografa pana Rudolfa Flachse kliknutím na odkaz, a pokud jste se letos nezastavili, tak třeba vás to naláká na příští rok.
Další fotky, ale zejména pár videí s písněmi je zde:
Další škola v Africe! Uganda – Rukungiri

alt

Daniel Hejzlar v neděli 10. prosince 2017 velmi poutavě vyprávěl o cestě do Ugandy a přiblížil nám nejen zdejší projekt, ale i přírodu a život místních lidí. Rádi byste podpořili tuto misijní aktivitu? Připojte se ke sbírce na stavbu nové školy. Každá cihla je stejně důležitá, jako je vzácný a důležitý každý člověk v očích Našeho Pána. Podívejte se na přiložený letáček nebo navštivte stránky zahraniční misijní agentury Jděte.

Číslo účtu: 20036-1938904339/0800
Variabilní symbol: 421

První ze sedmi budov byla dokončena v říjnu 2017 a v prosinci byly instalovány okapy na vodu.


aktualizace 12/2017: děkujeme za první paletu cihel: 1000 kusů!

Zpráva z Indie o novém řediteli
21.7.2018 Jmenuje se Joni Bhai. Pochází z Darbhangy. Narozen 1980.
On má učitelský trening... B.E.D, který je nutnost na funkci Ředitele školy což on má. Také je vyžadován od vzdělávacího úřadu .
On pokračuje v studium postgraduálního.
Pokřtěn byl v roce 2013 v křesťanské organizaci GEMS z Darbhangy.
Bratr Shambhu ho zná už dlouho proto ho doporučuje.
Dlouho jsme měli rozhovor. Díky Bohu, že souhlasil . Mně se to líbí, co myslíte?
Plat on to nechal na Shambhu a na mě. Chce bydlet mimo školu.
Děkujeme Bohu, že ho posílal.VEŘEJNÁ SBÍRKA – POTRAVINY PRO SÚDÁN
Diakonie Církve bratrské vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc trpícím hladem v Jižním Súdánu. Níže uvádíme část průvodního dopisu od Mgr. Michaely Veselé, ředitelky diakonie.
Milé sestry a bratři,

Diakonie Církve bratrské se společně se Spolkem pro Jižní Súdán a Nadačním fondem Krmte hladové (www.krmtehladove.cz), dohodla na vzájemné spolupráci při zajištění humanitární pomoci do Jižního Súdánu. V rámci veřejné sbírky „Matouš 25“ jsme vytvořili samostatný projekt „Potraviny pro Jižní Súdán“ se samostatným variabilním symbolem 111, který bude 100% určen na nákup potravin (případně léků a zdravotnického materiálu) a jejich distribuci do oblasti Torit v Jižním Súdánu.

Aktuálně je situace v Jižním Súdánu velmi závažná. Po letité a dosud v některých oblastech neukončené válce nastal v zemi hladomor, který postihl především ty, kteří válečný konflikt nevyvolali a ani se ho nechtějí účastnit. Potraviny dosahují závratných cen, na které nemohou prostí lidé dosáhnout. Proto jsme se rozhodli spojit síly a využít již prověřených kontaktů, aby se potraviny dostaly těm, kteří je opravdu potřebují. Již se podařilo do této oblasti vypravit 1 náklaďák se 14 tunami kukuřičné mouky, a také léky. Stejnou cestu budeme využívat i nyní. Na místě jsou spolehliví lidé, kteří zajistí, aby se pomoc neztratila či nebyla zabavena státem. Pro nás evropany je hlad něčím, co jen těžko můžeme posoudit, ale je důležité vědět, že každá i nepatrně malá částka může významně pomoci. Pouhých 300,-Kč postačí, aby 1 člověk získal základní potravu na 1 měsíc. Záleží na každém z nás, zda se rozhodneme takto pomáhat. Budeme rádi za každého ochotného dárce.

Diakonie CB nepoužije ze sbírkového konta „Matouš 25“ ani 1,- na své režijní náklady, ostatně k tomu jsme se zavázali při ohlášení tohoto sbírkového konta. Finanční prostředky, které se vyberou, pošleme na základě darovací smlouvy na konkrétní účel Nadačnímu fondu Krmte hladové (FEED THE HUNGRY). Účelem bude nákup potravin, (případně léků a zdravotnického materiálu) pro oblast Torit v Jižním Súdánu a náklady na vypravení kamionu s humanitární pomocí.


Aktualizace z 12/2017

Jednotlivci i sbory posílají prakticky každý týden více jak několik desítek tisíc na transparentní účet Diakonie Církve bratrské, který byl vytvořený pro projekt „Potraviny pro Jižní Súdán”. Již bylo vybráno 411 tisíc Kč, takže víc něž na 1 kamion potravin. Můžeme začít střádat na další. Teď se projednává bezpečná cesta do Toritu z Ugandy, kamion musí zajistit armáda, jinak by ho nedovezli.

Mgr. Michaela Veselá
ředitelka Diakonie Církve bratrské
Odkaz na sdílený soubor s plánováním služeb je zde.

Odkaz na sborový kalendář je zde.


BOHOSLUŽBY:
KLUB U BOUDŮ
MÍROVÁ 66
KOLOVRATY
NEDĚLE 9:30

SÍDLO:
ROKLANSKÁ 805
251 01 ŘÍČANY