Během roku sbor pořádá nebo se podílí na různých akcích. V článcích níže je jejich stručný popis. Aktuální a chystané aktivity jsou uvedeny v sekci "Aktuálně".

 

V průběhu roku 2015 proběhly významné úpravy sborového domu v Roklanské ulici. Tím bylo dosaženo oddělení části domu pro provozní a volnočasové aktivity sboru. Zrenovovali jsme podlahy, vyměnili vstupní dveře, vybudovali kuchyňku a sociální zázemí. Upravili jsme vnitřní dispozice tak, aby vznikl větší prostor pro scházení se různých skupin. Dorostenci místnosti krásně nově vymalovali. Díky rekonstrukci, na kterou významně přispělo město Říčany grantem ve výši 58 800,- Kč, jsme získali prostory, které budou využívat dorostenci pro svůj klub, pěvecký sbor Pro radost ke zkouškám a další skupinky, které slouží jak členům sboru, tak i širší veřejnosti.

 

V období vánočních svátků pravidelně sloužíme písněmi našim starším spoluobčanům z domova důchodců Pod Kavčí Skálou a z DPS Senior. Koncert pěveckého sboru Pro radost přináší pásmo písní vánočních i povánočních. Je to pro nás velká radost a snad se nám podařilo i potěšit a zahřát na duši. Zvukový záznam z DSP Senior z ledna 2015 je zde a zde je video z domova důchodců Pod Kavčí Skálou.

 

Již několik posledních let o adventní neděli spolupořádá náš sbor setkání pro občany Říčan na Masarykově náměstí. Velmi děkujeme za spolupráci našim přátelům z MAS Říčansko a Cesty Integrace. Zvukový záznam z vystoupení na pódiu z roku 2014 si můžete poslechnout zde. Fotky od pana Rudolfa Flachse z téhož roku zase zde. A z roku 2015 máme fotky uloženy zde.

Také jsme rozdávali čaj, svařák a pro děti perníčky, které si mohli sami nazdobit. Na dalších stolcích mohli děti vyrábět svícínky nebo vánoční ozdoby.

 

Na přelomu roku 2014 a 2015 jsme v Říčanech hostili 10 poutnic (žena od poutníka :D), které přijely na Evropské setkání mládých Taizé v Praze. Poskytli jsme jim ubytování ve sborovém domě v Roklanské ulici a účastnili se společných zpěvů a modliteb v říčanském kostele. Celkem bylo v Říčanech ubytováno asi 200 poutníků. Fotky z tohoto setkání jsou na stránkách říčanského fotografa zde. Zvukový záznam zpěvů a modliteb z posledního rozlučkového setkání 2.1.2015 je ke stažení zde.

 
«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»

Strana 1 z 3