Spaní v chatkách nebo pod širákem, zpívání s kytarou, výlety na kole i pěšky, návštěva hradu Landštejn a zaniklé středověké vesničky Pfaffenschlag, koupání v rybnících, lanové centrum, malování hrníčků a návštěva podzemí ve Slavonicích, prohlídka klášterního kostela včetně katakomb, zámek v Jindřichově Hradci, táborové hry… To všechno bylo součástí letního cyklo táboru, který měl být původně vodácký, ale díky nízkému stavu vody na Berounce narychlo změněný. Tábor pořádal Sbor církve bratrské v Říčanech. Děti dorostového věku vyjížděli na výlety „hvězdicově“ z cyklokempu pod Landštejnem do krásné přírody České Kanady plné lesů, rybníků a hraničních bunkrů, které si bylo možno prohlédnout. Na tábor jsme dostali grant od města Říčany, za co velmi děkujeme. Bylo to moc pěkné. Vedle stolního fotbálku se mi nejvíce líbilo ve slavonickém podzemí a v katakombách při svíčkách. Vedoucí si pro nás připravili táborovou hru s bodováním, což se mi také hodně líbilo, a různá povídání např. o bezpečnosti na kole nebo přátelství.

za dorostence zaznamenal Vojtěch Strnad, fotky zde

--- *** ---

 

V sekci "FOTO" je několik fotek z velikonoc 2015. Tak se podívejte zde.

A také doporučujeme ke zhlédnutí tanec, který si připravili dorostenky na velikonoční bohuslužbu.

--- *** ---

 

 

Z 21. na 22.2 přespávali členové dorostu v klubovně říčanských skautů.

Nejdříve jsme hráli spoustu zajímavých her, během her přišla nová posila Petry Porschové – Karel „Charlie“ Müler. Za hry jsme si vysloužily barvy a štětec na namalování Adama (viz. foto).

Večeři jsme si vařili sami. Možná že by to pravidla EU s přimhouřeným okem uznala za boloňské špagety. Vadily tomu jenom rozvařené špagety, jinak celkem fajn večeře. Pak přišel čas na spánek.... asi hodinu potom jsme šli spát.

Po další hodině a půl jsme zase vstávali na noční hru, popravdě? Úplně super… Např. když se někteří jedinci rozhodli ztratit. Asi ve 2 hodiny jsme zase zalehli.

Ráno jsme všichni nevyspaní od Strnadů vyrazily do sboru.

 

 

 

 

 

 

 

 

--- *** ---