Diakonie Církve bratrské

3.3.2020
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zákaz návštěv a úprava provozu všech služeb

Zákaz návštěv a úprava provozu všech služeb

Vzhledem k vývoji situace a šíření koronaviru jsme byli nuceni přistoupit k některým hygienickým opatřením.

S platností od 3. 3. 2020 až do odvolání jsou v domově pro seniory BETHESDA zakázané návštěvy.

S účinností od 10. 3. 2020 na základě mimořádného opatření ministra zdravotnictví platí zákaz návštěv v Chráněném bydlení na Černém Mostě a v Chráněném bydlení na Xaverově.

S účinností od 16. 3. 2020 na základě Usnesení vlády ze dne 13. 3. 2020 byl přerušen provoz Centra denních služeb na Černém Mostě.

Děkujeme za pochopení.

Hlavní město Praha o situaci informuje na svém bezpečnostním portálu.  Aktuální informace průběžně zveřejňuje na svých internetových stránkách též  Ministerstvo zdravotnictví ČR, kde naleznete též konkrétní rady a doporučení pro občany a odkazy na další instituce. Podrobné informace je možné nalézt ve speciální rubrice o koronaviru na internetových stránkách Hygienické stanice hl. m. Prahy nebo na stránkách Státního zdravotního ústavu.

19.2.2020
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dovolená seniorů 2020

Dovolená seniorů 2020

Srdečně Vás zveme na letošní dovolenou seniorů. Po třech letech v Krkonoších, jsme se rozhodli navštívit jižní kout naší republiky a strávíme týden na krásné Šumavě, konkrétně na Horské chatě Cihelny.
Bližší informace a přihlášku naleznete v přiložené přihlášce.

Těšíme se na Vás.

25.10.2019
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Veřejná sbírka Matouš 25 – změny v účelu

Veřejná sbírka Matouš 25 – změny v účelu

Vzhledem k ukončení sbírky na potravinovou pomoc v Jižním Súdánu zvažovala Správní rada Diakonie  další využití.

Na svém zasedání dne 26. 9. 2019 se rozhodla vyhovět další žádosti Spolku pro Jižní Súdán zastoupený kazatelem Rostislavem Staňkem. Tentokrát o poskytnutí podpory budování střediska holistické misie v Ame.

Jedná se o areál bývalého uprchlického tábora v Ame, kde postupně vznikne biblická škola, základní škola, sirotčinec a klinika a další provozní budovy. Jak uvádí br. kaz. Staněk ve své žádosti, jsou to zatím ruiny zarostlé v buši. Nicméně areál je dost rozsáhlý na rozvoj zemědělského programu pro samozásobování potravinami.

Pokud se Vám nový účel sbírky líbí a chcete toto úsilí biskupa Bernarda a Spolku pro Jižní Súdán podpořit, můžete nadále přispívat na sbírkový účet Matouš 25, č.ú. 2301173860/2010.

Při platbě použijte prosím variabilní symbol č. 400 – holistická misie v Ame. 

Děkujeme.

Zde můžete zhlédnout krátký dokument s poděkováním z Jižního Súdánu.

23.9.2019
Autor Dáša
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem POMPO II jede dál

POMPO II jede dál

plechovka Začátkem roku 2019 došlo k výměně hlavních dodavatelů projektu, což se projevilo na posunu dodávek do jednotlivých skladů.  Ministerstvo se snažilo tuto prodlevu 73537283_395073478111203_1028047619693215744_nvynahradit urychlenými dodávkami zboží.  Takže od července do září jsme dohnali skluz. Od října by měl mít projekt již standardní průběh.

a

Máme veskrze jen pozitivní reakce od těch, kteří pomoc využívají. Vidíme, že poskytnutá pomoc formou zboží pomáhá zlepšovat nebo alespoň stabilizovat jejich momentální situaci.

Na závěr moc děkuji všem spolupracovníkům a dobrovolníkům za ochotu a vysoké pracovní nasazení, díky kterému se dalo vše zvládnout ve zkrácené lhůtě.

a

Více informací naleznete v sekci PODPORA DIAKONIE, záložka POMPO II.